2018 wakacje 054

Tegoroczne „wakacje z Bogiem”  dla dzieci i młodzieży z naszej parafii odbyły się w małej bieszczadzkiej miejscowości, Rzepedź. Oddalona o około 5 godzin jazdy z Buczkowic wioska stała się naszą bazową wypadową. Podczas rekolekcji był czas na odpoczynek, poznawanie polskich świętych, a także zwiedzanie.

Udaliśmy się między innymi do Sanoka, gdzie znajduje się największy skansen w Polsce. Mogliśmy w nim zobaczyć jak mieszkali ludzie w Galicji przed I wojną światową. Po drodze odprawiliśmy  Mszę Świętą w położonej niedaleko miejscowości  Dukla, z której pochodzi św. Jan z Dukli i gdzie znajduje się jego pustelnia. Oczywiście wizyta w Bieszczadach zobowiązuje do zdobycia jednego ze szczytów usytuowanych w tej okolicy. Po wytrwałej wędrówce dotarliśmy na szczyt Połoniny Czerwińskiej, położonej na czerwonym szlaku. Ważnym miejscem na naszej mapie była również wizyta w klasztorze w Komańczy, gdzie został internowany prymas Stefan Wyszyński. Dzięki przemiłej siostrze nazaretance wysłuchaliśmy z zainteresowaniem opowieści o wydarzeniach, które miały tu miejsce. Ostatnim miejscem , które odwiedziliśmy był ogród biblijny i park miniatur w Myczkowcach. W czasie rekolekcji  nie zabrakło również  codziennej Eucharystii, czasu na modlitwę, wspólną zabaw, jak i integracji z tutejszą młodzieżą,  podczas meczu piłki nożnej z ministrantami.