sdm122017

Grudzień był niewątpliwie dla większości z nas czasem intensywnych przygotowań na przyjście Syna Bożego. Czasem wyrzeczeń, postanowień, wspólnych wypraw na wieczorne roraty, a także czasem poświęconym drugiemu człowiekowi.
W dniu 23.12. br. wybrałyśmy się na spotkanie z Rosie - Francuzką która gościła w naszej parafii w lipcu 2016 roku i z którą wspólnie przeżywaliśmy Światowe Dni Młodzieży. Rosie postanowiła, iż tegoroczne Święta Bożego Narodzenia spędzi właśnie w Buczkowicach, więc postanowiłyśmy nieco przybliżyć jej polskie tradycje wigilijne.

Spotkanie przywołało także wspomnienia. Te wszystkie wspólne tańce na parkingu, razem przeżyte Msze Święte i uwielbienie Boga śpiewem po nich, wycieczki, modlitwy. Wspólne rozmowy, śmiechy i wygłupy. Światowe Dni Młodzieży zjednoczyły całą naszą parafię, otworzyło oczy na to, że chociaż pochodzimy z różnych krajów i mówimy różnymi językami, to potrafimy wspólnie modlić się, śpiewać i bawić. Wystarczy mieć otwarte serce. ?
Za to spotkanie, a także czas Światowych Dni Młodzieży niech będzie chwała Panu.

Asia, Natalia.