bpm 04

2 marca 2020 r. - w 32 rocznicę śmierci biskupa Jana Pietraszko została poświęcona nowa tablica pamiątkowa znajdująca się przed jego rodzinnym domem .

Na nowej tablicy znalazł się między innymi zapis, że: "Komisje Teologów, Biskupów i Kardynałów po zbadaniu dokumentów stwierdziły: "W przypadku Sługi Bożego Jana Pietraszko, biskupa tytularnego Turreblandis i pomocniczego Krakowa udowodniono cnoty teologalne wiary, nasziei i miłości do Boga i bliźnich, a także cnoty kardynalne roztropności, sprawiedliwości, umairkowania i  męstwa i im pochodne w stopniu heroicznym". "

Od 16 czerwca 2019 w w Izbie pamięci w domu rodzinnym Sługi Bożego w Buczkowicach można obejrzeć kopię dekretu wydanego przez Kongregację do Spraw Kanonizacyjnych o heroiczności cnót biskupa Jana Pietraszko.

Warto także zwrócić uwagę, że rondo "Na kolanie" zgodnie z uchwałą Rady Gminy NR XLV/334/18 z dnia 29 sierpnia 2018 roku nosi nazwę: im. Księdza Biskupa Jana Pietraszki.